MG Team

Konec června je pro mnoho lidí již časem dovolené, ale také doba rozdávání titulů mezinárodním šampionům České republiky v disciplíně K-1. Pro jeden z nich si chtěl přijet i borec z MG Teamu Luboš Lesák. Cesta k němu vedla přes jeden zápas, ale o to těžší. Soupeřem Luboše byl mladý dravec Václav Sivák (Hamr gym Ostrava). Bojovník, který sbírá vavříny nejen v kickboxu, ale také klasickém boxu.

Lesák odstartoval tak, jak je mu vlastní, to znamená tlakem. Šel za svým sokem  a nutil  jej k práci z ústupu. Avšak Sivák byl přesnějším z obou kickboxerů a z uvolněného pohybu zasahoval. Jeho úderový rejstřík byl pestrý od boxingu, přes round kicky, po několik back kicků. První kolo šlo tedy za mladíkem z Ostravy. Prostřední část boje už byla z pohledu našeho fightera daleko zajímavější. Několikrát dokázal dohnat Siváka a v přestřelkách nejednou dobře zasáhnout. Severomoravan nadále působil velmi klidným dojmem, ale Lesák byl v zápase a vše mělo rozhodnout třetí kolo. V něm se hned několikrát strhla boxerská mela, kde za delší konec tahal závodník MG Teamu, který bodoval tvrdými údery. Luboš pracoval ze středu ringu, vyvíjel konstantní tlak a pod ním Sivák ubral na pestrosti a úderové kadenci. I v rámci těchto faktů jsme tak trochu očekávali zdvižení ruky našeho reprezentanta.

Výsledek byl dle předpokladu těsný, v poměru 2:1 na body zvítězil nakonec bijec z Hamr gymu, Václav Sivák. Jestli někdy dojde na odvetu mezi těmito dvěma, máme se na co těšit. Oba totiž pravidelně doručují atraktivní zápasy, stejně jako tomu bylo na letošním MMČR.