MG Team

Poslední zastávkou MČR v Muaythai před letní pauzou byla Praha. MG Team měl dvojí zastoupení, a to v ženské a žákovské kategorii v Kristýně Sobotkové a Danielu Pulcovi.

Kristýna měla za soupeřku Terezu Trpákovou ze Spejbl gymu. Souboj začal velmi výživnou přestřelkou. Možná nebylo důležité, kdo z ní vyšel jako vítěz, ale kdo byl po nekonečně dlouhém šmelcu čerstvější. Tento fakt totiž určil ráz zápasu. A jelikož tuhé bitvy a fighty až na doraz fyzických sil jsou denním chlebíčkem Sobotkové, byla to právě ona, která se v této pro někoho nekomfortní situaci cítila jako doma. Perfektně poslouchala pokyny trenéra a chvílemi to vypadalo jako ,,gameska“ na Playstationu… pokyn z rohu – splněn v ringu – naskakující body. Zejména střed těla Trpákové zažíval zlé časy a zakusil si v šesti minutách svoje. Kristýna se řídila tím, že strom se nekácí od koruny. Pražská thaiboxerka se ale ukázala jako velká bojovnice a do akce museli bodoví rozhodčí, kteří rozhodli jednomyslně – 3:0 n. b. Sobotková!

Do akce šel tento den také ničitel Daniel Pulec, aby natáhl šňůru neporazitelnosti, musel se popasovat s teplickým Matějem Šimůnkem. Dan si sotva vybalil kufr, vyměnil věci ze školy v přírodě za rukavice a chrániče a jel do boje. Šimůnek vyrukoval zostra, po ofenzivě vzal Dana do klinče, ten ale kartu rychle obrátil a v pasovačce měl malinko navrch. Thaibox v podání těchto dvou mladíků měl kvalitu, oba několikrát ukázali přehled, dobré povolení a spoustu akce v klinči. O malý kousek přesnější a pestřejší byl náš ,, little cyborg“ Dan Pulec a připsal si další cenný bodový triumf. Přibyla tak další čárka do vítězné řady a Dan má tak sakra dobře našlápnuto.

2 fights, 2 wins… mission complete!

Autor: Michal Gruber