MG Team

Od čtvrtka 6.9. do neděle 9.9. hostila česká metropole silně obsazený mezinárodní turnaj K-1 s názvem K-1 WAKO European cup. Se silnou evropskou konkurencí se jel porvat také čtyřlístek závodníků z MG Teamu – Kristýna Sobotková, Michael Karvay, Luboš Lesák a Jakub Krofta.

Pro Kristýnu Sobotkovou to byla ostrá mezinárodní premiéra.  Její soupeřkou byla běloruská kickboxerka Alesia Anikeich. O kvalitě bojovníků a bojovnic z postsovětských zemí není možné pochybovat. Anikeich byla od samotného začátku uvolněná, koncentrovaná a pevně rozhodnutá sbírat bod za bodem. Nacházela i minimální mezírky v postoji Sobotkové. Kristýna se snažila dobývat, ale zkušená Běloruska svým cizelérským výkonem nenechala nikoho na pochybách o svém bodovém triumfu. Pro naši fighterku to ovšem byla zkušenost k nezaplacení, kterou zcela jistě prodá v dalších zápasech.

Nejmladším z čtveřice zástupců MG Teamu byl Michael Karvay. Tomu stál v cestě turnajovým pavoukem Douglas Daňo z Tik Tak Rokycany. Zpočátku se zdálo, že bude k vidění taktická šachová partie. To se ovšem změnilo s prvním útokem, který odšpuntoval atraktivní podívanou. Spoustu pěstních výměn zpestřilo kromě kopů i několik spinning back kicků obou protagonistů. Byl to zápas, na který se chcete koukat, ale už ne jej bodovat. Nakonec si pro bodové vítězství došel rokycanský Daňo, který finišem alá Peter Sagan strhl body na svoji stranu.

Luboše Lesáka čekala ,,polska walka“ a zároveň jeden z favoritů váhy do 67 kg, Kamil Roscinski. Došlo na setkání stylů, tvrdý a nekompromisní Lesák vs. pohyblivý a rychlý Roscinski. Jestli tento duel něco rozhodlo, byl to Polákův low kick. Kop, který ho dokázal dostat z tlaku našeho reprezentanta a navíc jím přičítal body na svoje konto. Podobně jako další zápasy, měl i tento duel vysokou úroveň. Luboš byl tvrdším a ofenzivnějším bojovníkem, ale bleskurychlý bič v nohách polského válečníka přinesl bodovou výhru a postup pro polské barvy.

Čtvrtým kickboxerem z ekipy MG Teamu byl Jakub Krofta. Estonsko, Bělorusko, Moldávie – ne, to není akční nabídka poznávacích zájezdů, ale cesta Jakuba Krofty turnajem. Estonsko, Andrei Ilich – reprezentant gymu Artura Kyshenka (komu z vás toto jméno nic neříká, tak povinně šup na Google) a jistá záruka kvality pod trenérskou záštitou této legendy K-1. Ráz tomuto fightu dodal high kick Krofty, který Estonec pokryl hlavou a byl počítán. Jakmile ale dostal nohy do stabilní polohy, započal hon za stažením bodového manka. To byla voda na Kroftův mlýn. Český bijec hledal mezírky, nacházel mezírky, trestal mezírky a… zvítězil nad Ilichem v poměru 3:0 na body.

Bělorusko, Artur Makouski – běloruský maladec, který v prvním kole vyřešil soka z Polska KO. Po povinné vzájemné četbě došlo na několik přestřelek, ve kterých oba bojovníci ukázali velký přehled a orientaci. Krofta s přehledem střídal oba gardy a kontroloval ataky Bělorusa. Téměř všechny ofenzivní výpady Makouského se tříštily o dobře postavený blok či kryt královehradeckého borce. Ten byl naopak poctivým sběratelem bodů a údery cílil daleko přesněji. I díky tomu se mohl Jakub Krofta těšit na semifinále po konečném verdiktu 3:0 na body.

Moldávie, Stanislav Renita – v cestě do finále nejpočetněji zastoupené váhové kategorie (-67 kg) na turnaji stál Jakubu Kroftovi Stanislav Renita. Houževnatý makedonský agresor s tvrdým boxingem. Další souboj evropské top kvality, který naservíroval hodně ostré menu. Utkání plné přestřelek, kde když už se zdálo, že jeden z aktérů musí pod tíhou soupeřovy ofenzivy kapitulovat, tak naopak přidal plyn. Možná lehce přesvědčivější závěr, možná jiný z aspektů rozhodl o tom, že do finále po těsném výsledku 2.1 na body postoupil makedonský reprezentant Stanislav Renita. Ale nás mohlo těšit konečné 3. místo Jakuba Krofty.

Velká konkurence, kvalitní výkony našich závodníků zpečetěné cenným kovem… a hlavně nepřeberné zkušenosti do dalších bojů, to byl pro náš oddíl K-1 WAKO European cup 2018.