MG Team

Viktor Beran a Sebastien Macháček vyrazili ve čtvrtek 2.5.2022 s národním týmem Českého svazu full-contactu do Maďarska na Světový pohár kickboxu nejprestižnější asociace WAKO. Turnaj se svou velikostí řadí mezi největší na světě. Důkazem je fakt, že se ho pravidelně účastní zápasníci z cca 40 zemí. A i na letošním, již 27. ročníku, byli zápasníci, kteří letěli na turnaj z druhé polovina světa (Mexiko, USA, Argentina, Guatemala).

Pro naše borce začal turnaj v sobotu semifinálovými zápasy. Jako první nastoupil do ringu Sebastien v kategorii K-1 -67kg. Soupeřem byl mistr Polska v lowkicku Igor Greczel. Sebastien od začátku zápas kontroloval a u bodových rozhodčích vedl celá tři kola. Soupeř nestíhal hlavně Sebastienovu rychlost a pohyb. Postup do nedělního finále těšil po pěkném výkonu o to víc.

ZÁZNAM ZÁPASU: https://www.youtube.com/watch?v=JJOJYOPZlF8 (od času 1:17:30)

Viktor po delší době vyzkoušel vyšší váhovou kategorii -81 kg. A při nástupu obou borců do ringu rozhodně nebyl tím větším. Izraelec Omar Amash by svým zadním hákem knockoutoval i slona. Naštěstí, ale zápasu opět místo síly dominoval pohyb a rychlost, které byly na straně Viktora. Ten si zkušeně Izraelcovi zbraně pohlídal a i on se mohl radovat z postupu do finále.

ZÁZNAM ZÁPASU: https://www.youtube.com/watch?v=JJOJYOPZlF8 (od času 8:40:35)

V neděli šel do boje opět jako první 14 letý Sebastien. Soupeřem mu byl úřadující vítěz Světového poháru Dmytro Pavliuchenko z Ukrajiny. A kvalita soupeře byla znát. Dvě kola se hrálo podle soupeřových not, který bodové rozhodčí na svou stranu přikláněl hlavně lowkicky. Ve třetím kole tak musela přijít rázná změna. A to se povedlo. Sebastien začal na soupeře vyvíjet výrazně větší tlak, čímž mu sebral vítr z plachet a zápas v závěru otočil ve svůj prospěch.

ZÁZNAM ZÁPASU: https://www.youtube.com/watch?v=_NMdfu92AYs (od času 58:20)

Viktora čekal v boji o zlato Lotyš Raimonds Aukstikalnis. Skvěle naladěný „Viki“ se do soupeře pustil hned od úvodu zápasu a finále si vyloženě užíval. Spinning backfisty, otočky, axekicky – tomu všemu musel Lotyš odolávat. A ač sám několikrát zahrozil, Viktora v tomto zápase porazit nemohl. Druhé zlato bylo doma.

ZÁZNAM ZÁPASU: https://www.youtube.com/watch?v=_NMdfu92AYs (od času 5:11:10)

Oběma našim borcům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci České republiky, MG Teamu a Českého svazu full-contactu.

Sebastien Macháček po vyhraném finále
Viktor Beran se raduje ze zlata
Viktor Beran a Sebastien Macháček se zlatými medailemi ze Světového poháru (Budapešť, 20022)